Bauma 2016. (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 4. 2016.

Učenici sva tri razreda rukovatelja samohodnim građevinskim strojevima, mehaničara građevinskih i rudarskih strojeva, tesara i montera suhe gradnje Srednje škole Bedekovčina posjetili su 31. međunarodni stručni sajam građevinskih strojeva, strojeva za građevinske materijale, strojeva i opreme za rudarstvo te građevinskih vozila Bauma u Münchenu.

Stručna ekskurzija ostvarena je inicijativom Zlatka Papića, uz suradnju Službe za međunarodnu suradnju Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i organizatora Baume 2016. Mess GmbH München.

BAUMA je jedan od najvećih i najimpresivnijih svjetskih sajmova koji okuplja najveće i najbolje svjetske kompanije s područja industrije građevinskih strojeva i opreme. Najveći sajam ove tematike na svijetu održava se svake tri godine. Posjetitelji se mogu upoznati s novim tehnologijama u građevinskoj opremi, vozilima i strojevima, a mogli su se vidjeti i alati i posebni sustavi, rukovanje i obrada betona na gradilištima, oplate i skele, građevinske instalacije, strojevi za vađenje sirovina u rudarstvu, proizvodnja cementa, vapna i gipsa, strojevi i sustavi za proizvodnju betona, strojevi i postrojenja za proizvodnju asfalta, strojevi za proizvodnju suhog morta i estriha, strojevi za proizvodnju vapna i građevnih proizvoda koristeći ostatke biljaka, sustavi za proizvodnju gipsa i gipsanih ploča, rukovanje građevinskim materijalom i pakiranje u postrojenju, pribor i odjeća, komunikacija i navigacija, sigurnost...

Na Sajmu su učenici Srednje škole Bedekovčina predstavljeni posjetiteljima te su sudjelovali na manifestaciji THINK BIG koja učenicima i studentima graditeljske, mehaničarske i strojarske struke nastoji populariziratizanimanja vezana uz građevinsku mehanizaciju kroz rad na ''high tech'' simulacijama, rad u radionicama na licu mjesta te razgovorima s predstavnicima vodećih svjetskih tvrtki.

Stručna ekskurzija u München trajala je dva dana, 16. i 17. travnja 2016., u sklopu koje su učenici osim sajma posjetili i znamenitosti Münchena i Salzburga. U Münchenu su posjetili tržnicu, gradsku vijećnicu i Allianz arenu, a u Salzburgu njegove znamenitosti: dvorce Mirabell i Festung Hohensalzburg, salcburšku katedralu, rodnu kuću W. A. Mozarta, kao i obližnji rudnik soli Bad Dürnberg.

Zahvaljujemo na slikama učenicima 3. b razreda.

Galerija.