Natječaj za izbor ravnatelja

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 4. 2016.

Na temelju članka 127. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 94/13 i 152/14) i članka 92. Statuta Srednje škole Bedekovčina Školski odbor Srednje škole Bedekovčina raspisuje natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja škole (m/ž).

Uvjeti:

Za ravnatelja može biti imenovana osoba koja ispunjava sljedeće uvjete:

-završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se natječe za ravnatelja, a koji može biti: diplomski studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili diplomski specijalistički stručni studij

-uvjete propisane člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

-najmanje 8 godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje 5 godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama,

Uz pisanu prijavu kandidati su dužni dostaviti (u izvorniku ili ovjerenoj preslici):

-dokaz o stečenoj stručnoj spremi (diploma)

-dokaz o položenom stručnom ispitu odnosno da je osoba oslobođena obveze polaganja

-dokaz o radnom iskustvu (potvrda ili elektronički zapis HZMO o radno pravnom statusu i potvrda školske ustanove o vrsti i trajanju poslova)

-uvjerenje nadležnog suda da nije pod istragom i da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak za neko od djela koje je zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne stariji od 6 mjeseci)

-domovnicu

-životopis.

Ravnatelj se imenuje na vrijeme od 5 godina.

Rok za podnošenje prijava je 14 dana od dana objave natječaja.

Prijave s potrebnom dokumentacijom u zatvorenoj omotnici s naznakom " Natječaj za ravnatelja – Ne otvarati " dostaviti na adresu:

" Za Školski odbor "

Ljudevita Gaja 1

49221 Bedekovčina

Nepotpune i nepravovremene prijave se neće razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

Predsjednik Školskog odbora

Damir Bešenić

U prilogu se nalazi Odluka Školskog odbora o raspisivanju natječaja za ravnatelja.