Pošiljka cvijeća (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 4. 2016.

U sklopu projekta Flora + u Poljoprivredno učilište naše škole stigla je velika količina rezanog cvijeća za praktičnu nastavu učenika cvjećara.

Stiglo je cvijeće kao što su ranunculi, orhideje, anturiji, gerberi, kale, kraspedije, ruže…

Učenici su zajedno sa svojim nastavnicama praktične nastave preuzeli cvijeće i spremili ga u rashladnu vitrinu dobivenu iz istoimenog projekta. Ponovili su koje je postupke potrebno učiniti prije stavljanja cvijeća u vodu i od čega se sastoji njega rezanog cvijeća. Naučili su na koji se način priprema prihrana za rezano cvijeće te koje su najbolje temperature skladištenja rezanog cvijeća.

Galerija.

Vanja Vlahek, mag. ing. hort.