Posjet Sveučilištu Sjever

Autor: Krasnodor Mikša, 28. 2. 2016.

Članovi stručnog vijeća Medicinskog učilišta 22. veljače 2016. posjetili su Sveučilište Sjever, odjel Biomedicinskih znanosti.

Cilj posjeta bio je upoznati se s načinom rada odjela i nakon toga savjetovati učenike o nastavku školovanja. Dogovoren je i posjet učenika Sveučilištu.

Na Odjelu se izvodi preddiplomski studij Sestrinstvo u trajanju od tri godine, završetkom kojega se stječe 180 ECTS-a i akademska titula prvostupnika/ce sestrinstva (bacc.med.techn.). Studijski program izvodi se kontinuirano od 2009. godine. Za sve kolegije predviđene studijskim planom i programom izrađeni su sillabusi s ishodima učenja, definirane cjeline i poglavlja koja se obrađuju, obaveze studenata, način polaganja ispita te kriteriji temeljem kojih se određuje završna ocjena. Očekivani ishodi učenja i ostale informacije o kolegijima javno su dostupni studentima na mrežnoj stranici.

Cilj studija je doprinos razvoju sestrinske profesije te općenito razvoju zdravstvene zaštite i zdravstvene njege u globalnom kontekstu. Program pored temeljnih znanja i vještina iz područja sestrinstva nudi velik broj kolegija različitih područja znanosti i struke kao temeljna znanja u obliku obveznih kolegija te kao dopunska znanja i vještine u obliku izbornih kolegija. U procesima liječenja i zdravstvene njege svakodnevno se uvode viši tehnološki standardi za koje su potrebni stručni kadrovi, čije obrazovanje mora biti usklađeno sa suvremenim tendencijama u zdravstvu u Europskoj uniji.

Ove akademske godine osam je naših učenika upisalo neki od studija Sveučilišta Sjever, najčešće građevinu i sestrinstvo).