Predavanje Ivice Todorića (galerija+video+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 2. 2016.

Danas je poljoprivrednim tehničarima, cvjećarima i vrtlarima održao predavanje Ivica Todorić, poduzetnik i predsjednik Uprave Agrokor koncerna – najveće privatne kompanije u Hrvatskoj i jedne od vodećih kompanija u jugoistočnoj Europi prema ukupnom prihodu.

Uz prisustvo načelnika općine Bedekovčina Darka Bana, načelnika susjedne općine Mače Stjepana Sokolića te delegacije Krapinsko-zagorske županije na čelu sa županom Željkom Kolarom vlasnik Agrokora Ivica Todorić održao je motivacijsko predavanje u našoj školi čiji je cilj bio učenicima približiti poslovan svijet, vezan i uz poljoprivrednu proizvodnju.

Gospodin Todorić je s učenicima podijelio svoja iskustva tijekom svoje duge poslovne karijere. Počeo je od same nule te je naglasio da je ključ uspjeha znanje. Savjetovao je učenicima da tijekom svoga školovanja sakupe što više znanja.

Naglasio je podatak da neke zemlje Europe ulažu oko pedeset posto svog proračuna u poljoprivredu te da je Hrvatska dio Europske unije i da kao takva ima mogućnost plasmana proizvoda na to tržište. Naglasio je da je hrvatskoj poljoprivredi hitno potrebna komasacija poljoprivrednog zemljišta.

Ivica Todorić najavio je da će sponzorirati tri stručne ekskurzije koncernu Agrokor koje će proširiti horizonte znanja naših učenika. Tijekom predavanja podijelio je s učenicima neke anegdote iz svog života.

Ostavio je pozitivan dojam na učenike i motivirao ih da nastave svoje školovanje i da svojim znanjem mogu postići uspjeh.

Predavanje Vlasnika Agrokora stvorilo je veliko zanimanje i među novinarima. Velika većina portala i televizijskih kuća popratilo je vijest o predavanju i Srednjoj školi Bedekovčina dalo izvrsnu reklamu (RTLIndex, tportal.hr, HRT, Lider, Zagorje International, Poslovni dnevnik, zagorje.com, N1). Ostale vijesti i video priloge možete pogledati na službenim stranicama škole na Facebooku i YouTubeu.

Galerija.

Matija Mlakar