Razmjena učenika u projektu E-medica

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 1. 2016.

Prva razmjena učenika u projektu E-medica Volonterstvo bez granica održana je 18. prosinca 2015. u Zagrebu

U razmjeni su sudjelovali učenici i mentori škola: Škole za medicinske sestre Vrapče, Renee Mixich, Ivana Blažeka i Mirjana Kozina; Škola Bedekovčina, Ana Pavlin, Petra Balić i Tatjana Papst; Škola za medicinske sestre Mlinarska, Dajana Benko i Marica Bakin.

Razmjena je započela sastankom na Trga bana Josipa Jelačića i odlaskom u Volonterski centar Zagreb, gdje nas je primila voditeljica Međunarodnog volonterskog servisa Darija Jandrečić, koja nam je približila volontiranje izvan granica Republike Hrvatske.

Nakon zagrijavanja uz kviz znanja o volontiranju, saznali smo puno o oblicima i mogućnostima međunarodnog volontiranja i dobili odgovore na brojna pitanja. Na kraju, kroz malu radionicu Volonter u međunarodnom kampu, istaknuli smo koje vrijednosti, predznanja i znanja treba posjedovati volonter koji želi volontirati izvan granica svoje zemlje, kao i koje su mogućnosti, prednosti i rizici tijekom takvog oblika volontiranja.

U ležernoj atmosferi i blagdanskom ozračju Zagreba uslijedilo je osvježenje i dogovor o završnoj verziji projekta, kao i potrebi za još jednom razmjenom u siječnju 2016. u Bedekovčini.

Tatjana Papst