Dodjela godišnjih priznanja (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 21. 12. 2015.

19. prosinca 2015. na svečanoj sjednici Školskog odbora Srednje škole Bedekovčina dodijeljena su godišnja priznanja škole zaslužnim djelatnicima, učenicima i vanjskim suradnicima.

Godišnja nagrada Škole dodjeljuje se pojedincima unutar Škole i suradnicima Škole koji su obilježili svojim rad dugogodišnjim zalaganjem u radu ustanove i s učenicima. Za prošlu školsku godinu priznanja su dobili Borislav Dukić, Silvica Galić, Blaž Tuđa i Hrvatski zavod za zapošljavanje - Područni ured Krapina.

Borislav Dukić punih je dvadeset godina član kolektiva Srednje škole Bedekovčina. U Srednjoj školi Bedekovčina zaposlio se 5. rujna 1995. Kao dugogodišnji član i voditelj Stručnog vijeća svojim je nesebičnim radom dao veliki doprinos njegovu radu. Svoje znanje i vještine godinama uspješno prenosi na nove generacije učenika, a empatičnim i humanim pristupom potiče kod učenika te iste vrijednosti i doprinosi izgradnji kvalitetnih osobina njihove ličnosti.

Silvica Galić se poslije rada u privredi zapošljava u Srednjoj školi Bedekovčina 1. rujna 2004. kao nastavnik stručnih predmeta. Pokazala se kao uspješna razrednica svakoj generaciji svojih učenika, a pritom ostvaruje i dobru suradnju s roditeljima. Sudjeluje na raznim stručnim usavršavanjima i uključena je u rad na projektima u Školi, ali i izvan nje. Kao mentorica priprema i vodi učenike na državna natjecanja.

Blaž Tuđa bio je jedan od najuzornijih učenika u razredu, uključen u rad europskih projekata, „Traveling in Europe Trough the Legends“ i „EU Teens In Search For New Role Models“,  a u četvrtom razredu odradio je stručnu praksu u Lisabonu u Portugalu, u sklopu programa Erasmus+. U trećem razredu sudjelovao je na državnom natjecanju iz crtanja te na međunarodnom natjecanju iz AutoCAD-a u Sloveniji, a u četvrtom na državnom natjecanju iz nosivih konstrukcija postiže prvo mjesto, čime ostvaruje direktan upis na Građevinski fakultet. Nakon srednje škole upisuje Arhitektonski fakultet u Zagrebu, čime također služi na ponos našoj školi.

Suradnja Srednje škole Bedekovčina s Područnim uredom Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u Krapini traje već duži niz godina, kako na području redovitog obrazovanja tako i u obrazovanju odraslih. Izvodimo obrazovanje odraslih za Hrvatski zavod za zapošljavanje, ali i osposobljavanja za rad. Uspješno smo svake godine zajednički odrađivali profesionalne orijentacije u osmim razredima osnovnih škola Županije. Surađujemo i u provedbi Tjedna cjeloživotnoga učenja i projekta „Partnerstvo za razvoj“.

Godišnje priznanje je u ime HZZ-a preuzela gospođa Mirjana Jurman, dipl. iur., pročelnici Područnog ureda Krapina.

Predsjednik Školskog odbora prof. Damir Bešenić vodio je svečanu sjednicu, a svaki dobitnik godišnjeg priznanja predstavljen je u nekoliko riječi i slika. Sjednica je završena prigodnim govorom ravnatelja Zlatka Radmana u kojem je istaknuo predan rad razvoju škole svih nagrađenih.

Galerija.