Code day - “The 'Hour of Code™' (galerija)

Autor: Daniela Usmiani, 11. 12. 2015.

EU Code Week je inicijativa koja promovira programiranje, motivira i ohrabruje svu djecu, mlade i starije osobe, žene i muškarce, da uče, stvaraju, povezuju se s istomišljenicima u svojoj blizini, državi ali obrazovnim zajednicama diljem svijeta. Kroz inicijativu se nastoje pronaći i zajednici predstaviti pojedince, skupine i ustanove u svakoj državi EU koji se bave programiranjem i žele se međusobno povezati, surađivati, dijeliti znanje. Važnost inicijative prepoznali su i podržavaju je vodeće IT kompanije.

Danas smo na satovima računalstva 1G i 2G razreda održali sat programiranja i na taj način se pridružili aktivnostima u okviru tjedna programiranja koje traje od 7. - 13. prosinca 2015. Na taj način smo se pridružili aktivnostima Erasmus+ projekta "IT or not IT" naše škole.

Sat kodiranja je globalni pokret kojem se do sada pridružilo nekoliko desetaka milijuna učenika iz više od 180 zemalja. Svatko, bilo gdje može organizirati jedan sat Code programiranja.

Jednosatni tutoriali su dostupni na stranici code.org na više od 40 jezika. Nije potrebno nikakvo iskustvo u programiranju za učesnike čija dob može biti od 4 do 104 godine.

Prije same aktivnosti učenici su svoje odgovore na pitanje "Što je programiranje?" napisali stranici, nakon razgovora o njihovim odgovorima, prvi razredi su se upoznali s pojmom programiranja, algoritma i programskim jezicima, dok su drugi razredi samo ponovili već naučeno.

Nakon aktivnosti učenici su svoje dojmove ostavili putem linoit ploče 1G, 2G, te dobili certifikate o sudjelovanju.

Galerija.